Dermatologia

estetyczna

Laser CO2

Laser frakcyjny CO2 wykorzystuje energię w postaci skupionych wiązek światła, które w kontrolowany sposób uszkadzają wybrane obszary naskórka i skóry właściwej. Naturalny proces gojenia się skóry sprawia, że uszkodzone komórki skóry zastępowane są przez odnowioną, zdrową tkankę. 

Laser frakcyjny wykorzystuje nowoczesną technologię w celu pobudzenia głębokich warstw skóry właściwej i jej prawidłowej regeneracji. Laser frakcyjny to bardzo wszechstronne urządzenie, które pozwala w znaczący sposób poprawić jakość i wygląd skóry, zniwelować zmarszczki i przebarwienia a także zredukować blizny. 

Zalety w zabiegach medycyny estetycznej: 

Wykorzystanie laseru w zabiegach chirurgicznych:

Przeciwwskazania:

Osocze bogatopłytkowe

ZAPRASZAMY NA ZABIEGI Z WYKORZYSTANIEM OSOCZA BOGATOPŁYTKOWEGO

Piękno pochodzące z wnętrza: szybkie, świetnie tolerowane substancje pochodzące w całości z organizmu pacjenta.

Zabieg trwa zazwyczaj krócej niż 30 minut plus czas znieczulenia ok 30 min. Dzięki zastosowaniu bardzo cienkich igieł praktycznie nie występuje krwawienie. Ponieważ w procedurze wykorzystywane są substancje pochodzące z organizmu pacjenta, jest ona stosunkowo bezpieczna i dobrze tolerowana.

Lekarz pobiera od pacjenta 15 ml krwi, z której wyodrębniane są płytki krwi (trombocyty). Służy do tego specjalne urządzenie medyczne i wirówka. Tak otrzymany preparat zostaje następnie wstrzyknięty w leczonym miejscu (może to być twarz, linia włosów), gdzie stymuluje procesy regeneracyjne organizmu. Płytki krwi zawierają czynniki wzrostowe, które wspierają wytwarzanie substancji chroniących komórki, takich jak kolagen i kwas hialuronowy. Ponadto sposób, w jaki płytki krwi zamykają rany i przyspieszają ich gojenie się stymuluje procesy regeneracyjne i metabolizm komórkowy.

Pacjent powinien w dniu przed zabiegiem wypić w ciągu dnia min. 1,5 l wody. Nie powinno się stosować aspiryny i niesteroidowych leków przeciwzapalnych 3 dni przed zabiegiem i przez 7 dni po zabiegu. Pacjent może wziąć przeciwbólowo przed zabiegiem 1-2 tabletki paracetamolu. 


Zalety

* Substancje pochodzące z organizmu pacjenta, czyli stosunkowo bezpieczne i dobrze tolerowane

*„Naturalnie” piękny wygląd

* Stopniowe działanie

* Szybki i łatwy zabieg (30 min)

* Możliwość łączenia z innymi zabiegami (np. laserem)


Zastosowania osocza bogatopłytkowego

* Skóra dojrzała lub starzejąca się

* Łysienie (dziedziczne lub nie)

* Blizny

* Rany (w tym przewlekłe)


W naszym ośrodku zabieg wykonywany jest systemem Arthrex® ACP (Autologous Conditioned Plasma) – jest on nową formą zabiegu osoczem bogatopłytkowym PRP najwyższej jakości. Innowacyjny system 2 strzykawek w układzie zamkniętym bez antykoagulantów i aktywatorów chemicznych sprawia, iż zabieg poza najwyższą koncentracją czynników wzrostu jako jedyny na rynku jest całkowicie bezbolesny. Nowe parametry odwirowywania osocza oraz unikalna metoda aktywacji pozwala na osiągnięcie najwyższego stężenia czynników wzrostu w obrębie leczonych tkanek, bez bólu i pieczenia.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapię stosuje się profilaktycznie w celu zmniejszenia objawów starzenia się skóry takich jak zmarszczki, zwiotczenie i ścieńczenie skóry. Stosowanie jej można łączyć z innymi zabiegami estetycznymi. Odpowiednie koktajle stosowane są do zabiegów mezoterapii skóry twarzy, szyi, i dekoltu. Mieszanina wielu substancji rewitalizujących i regenerujących (takich jak: hialuronowy, krzemionka organiczna i kompleksy multiwitaminowe, które stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny) poprawiają stan skóry. Po serii zabiegów mezoterapii skóra wygląda znacznie lepiej, drobne zmarszczki znikają całkowicie, głębsze ulegają spłyceniu. Widoczne jest także poprawa napięcia i jędrności skóry. 

Wskazania do mezoterapii: 

Lifting na poziomie komórkowym

NUCLEOFILL

To preparat do głębokiej odnowy i bioresktukturyzacji skóry. Ten innowacyjny zabieg działa na trzech poziomach: liftingu, antyoksydacji, nawilżenia. To niepowtarzalne, potrójne działanie na poziomie komórkowym, które daje efekt wyraźnego i długotrwałego odmłodzenia. Nucleofill to synonim innowacyjnej biotechnologii w medycynie estetycznej i anti-agingu. Ta naukowo potwierdzona metoda biostymulacji skóry, zawiera polinukleotydy, które w trzykierunkowym mechanizmie pobudzają skórę do odbudowy. Pierwszy kierunek działania to receptory na fibroblastach w skórze. Dzięki takiemu pobudzeniu przekształcają się w miofibroblasty. Stymulowany jest proces wytwarzania kolagenu typu I i elastyny, co powoduje zagęszczenie skóry i jej uniesienie. 

Drugim mechanizmem jest „zmiatania” wolnych rodników i działanie antyoksydacyjne. Polinukeotydy wiażą wodę i zapewniają długotrwałe izoosmotycznenawodnienie macierzy pozakomórkowej. Dzięki temu skóra staje się nawilżona i jędrna. 

Co to oznacza?

Twoja skóra zostanie wprowadzona w proces biostymulacji, dzięki czemu zacznie się regenerować, ulegnie zagęszczeniu i ujędrnieniu. Dodatkowe działanie antoksydacyjne i nawilżające sprawi, że zauważysz wyraźne odmłodzenie skóry, która jednocześnie stanie się promienna i zaczną zanikać objawy stresu oksydacyjnego. Poprawi się koloryt skóry, a drobne zmarszczki ulegną wypłyceniu .Efekt będzie dokładnie taki, jakiego oczekujesz–wyraźny ale naturalny, bez zmieniania rysów twarzy. 

Dla kogo?

Idealny dla osób, które zauważają u siebie utratę elastyczności i objawy starzenia, a skóra jest pozbawiona blasku i wymagająca dogłębnego nawilżenia. Zabieg można wykonać niezależnie od wieku i rodzaju skóry! 

Z czego jest produkt? 

Produkt jest całkowicie naturalny i bezpieczny. Nie zawiera substancji o potencjale uczulającym. Występuje w postaci przezroczystego żelu.

Jak wygląda zabieg? 

Lekarz wprowadzi preparat drogą iniekcji (tj. za pomocą igły lub kaniulii) w kilku punktach. Zabieg nie jest bolesny, można odczuwać delikatne mrowienie. Po zabiegu można wrócić bez problemu do codziennych czynności, ewentualnie może się pojawić delikatny obrzęk lub siniak. W celu uzyskania najlepszych efektów, zabieg wykonuje się w serii 4 zabiegów co 2-4 tygodnie. 

Peptydowa terapia włosów

To zupełny przełom jeśli chodzi o sposób dostarczania substancji aktywnych – minimalna dawka skoncentrowanego preparatu jeszcze przez 2 tygodnie po zabiegu utrzymuje się w skórze, powodując powolne, długotrwałe uwalnianie się i penetrację składników aktywnych.


Wskazania do terapii:


Właściwości:

Korzyści ze stosowanie Hair Fillera to:

Peelingi medyczne

Peeling oznacza usunięcie defektów kosmetycznych i/lub zmian powstałych w przebiegu choroby czy procesu starzenia, zlokalizowanych w obrębie naskórka i skóry właściwej, poprzez przyspieszoną i kontrolowaną formę eksfoliacji (złuszczania) komórek. Peeling chemiczny to zabieg, który polega na nałożeniu na skórę preparatu, zawierającego w swoim składzie substancje chemiczne i ściśle określonych stężeniu. Zazwyczaj są to kwasy, m.in. pirogronowy, migdałowy lub glikolowy.

Nadrzędnym celem peelingu chemicznego jest złuszczenie martwego, wyschniętego naskórka. jest to zabieg głęboko oczyszczający skórę zarówno twarzy, jak i ciała. Powoduje poprawę stanu naskórka, a często także skóry właściwej. Ilość zabiegów i odstępy między zabiegami uzależnione są od rodzaju i stężenia kwasu, oraz substancji pomocniczych stosowanych w trakcie jak i po zabiegu. Polecamy również peelingi chemiczne jako zabieg jednorazowy w celu odświeżenia, oczyszczenia skór i i nadania jej zdrowego wyglądu. 

PRX-T33

PRX-T 33 to nowa chemiczna metoda stymulacji skóry, ale ... to nie jest peeling chemiczny. PRX-T 33 kwas TCA modyfikowany nadtlenkiem wodoru. Innowacyjna formuła objęta patentem światowym. 

To znane substancje o synergistycznym działaniu: 


Zalety zabiegu:

Preparat jest fotouczulający - przy zachowaniu fotoprotekcji można wykonywać zabiegi w lecie. 


Wskazania:


Przeciwwskazania:

PRX-T 33 jest zabiegiem przeznaczonym dla obu płci, w każdym wieku o wszystkich porach roku. 

Laser biostymulacyjny (LLLT)

Zabieg polega na naświetlaniu laserem niskoenergetycznym odpowiednią długością fali miejsc, które są chorobowo zmienione. Zabieg jest bezpieczny i nie występują po nim żadne komplikacje. Jest także zabiegiem bezbolesnym i krótkotrwały. 

Laser biostymulacyjny wykorzystywany jest najczęściej jako terapia wspomagająca i uzupełniająca leczenie skojarzone do leczenie ropnych chorób skóry (trudno gojące się rany, wrzody lub odleżyny). Ma zastosowanie przy łojotokowym zapaleniu skóry, trądziku oraz w chorobach spowodowanych czynnikami zewnętrznymi jak np. odmrożenia lub oparzenia. Laser biostymulacyjny pomaga także w walce z bliznami, cellulitem, rozstępami oraz przy odbudowie zwiotczałej i niedotlenionej skóry.

Leczenie przynosi bardzo dobre efekty i ma szerokie zastosowanie. Stymuluje oddychanie komórkowe i podział komórek, przyspiesza syntezę kolageny w skórze, zwiększa efekty przeciwzapalne, przeciw obrzękowe i przeciwbólowe, wpływa na procesy regenerujące skórę. 

NOWE ZASTOSOWANIE TO DZIAŁANIE WSPOMAGAJĄCE W POCOVIDOWYM WYPADANIU WŁOSÓW !!!

Toksyna botulinowa ("BOTOX")

Toksyna botulinowa jest neurotoksyną produkowaną przez Gram dodatnie bakterie Clostridium botulinum. Efektem jej zastosowania jest przerwanie przewodnictwa nerwowo-mięśniowego i odwracalne porażenie mięśnia. 

Toksyna botulinowa daje najlepsze rezultaty w redukcji zmarszczek mimicznych twarzy. Jest również wykorzystywana w leczeniu nadmiernej potliwości. Odpowiednio wykonany zabieg powoduje efekt odmłodzenia i wrażenie wypoczętej, zrelaksowanej twarzy. Można łączyć ją z innymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej takimi jak mezoterapia, peeling, czy użycie wypełniaczy. 

Na efekt zabiegu trzeba poczekać 7-14 dni, chociaż pierwsze efekty mogą być zauważalne już kilkanaście godzin po iniekcji. Po upływie 14 dni wskazana jest wizyta kontrolna w trakcie której można dokonać ewentualnej korekty zabiegu. Efekt zabiegu utrzymuje się około 3-6 miesięcy, w zależności od okolicy podania (dłużej w obrębie czoła, krócej w okolicy oczu). Po tym można bezpiecznie dokonać kolejnych iniekcji.